MIGHTY Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Comedy™
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

  Uputstvo - Dodavanje admina na serveru - /admins

Go down 
AuthorMessage
PREDATOR




Posts : 113
Join date : 2010-11-07

 Uputstvo - Dodavanje admina na serveru - /admins Empty
PostSubject: Uputstvo - Dodavanje admina na serveru - /admins    Uputstvo - Dodavanje admina na serveru - /admins Icon_minitimeFri Nov 26, 2010 6:48 am

Dodavanje admina

Dodavanje admina odvija se kroz menije i mora da se izvrši na samom serveru.

Igrač koji dobija admin MORA da se nalazi na serveru jer ga Head admin mora izabrati kroz Meni.

Kada se igrač koji treba da dobije amx admin konektuje na server i kada stavi nick na koji će mu raditi admin, Head admin treba na „say“ da kuca: /admins

Pojaviće se Admin menadžer sa glavnim menijem.
Izaberi opciju 1. Dodaj admina


Pojaviće se spisak igrača koji su trenutno na serveru. Pošto na jednu stranu stane 7 nickova, ako budući admin nije na prvoj strani stisni na “More” i nađi njegov nick i stisni broj ispred nicka.

U ovom primeru ja ću stisnuti broj 2:


Sada se pojavi meni za dodavanje admina.
Prvo se mora izabrati opcija 1. Izaberi Admin Level:


Zatim se pojavi meni za dodalu komandi adminu.
Postoji 5 opcija. Biraj opcije u zavisnosti od toga sta hoćeš da novi admin može da (ne)radi na serveru.
Pored svake opcije piše koje komande će admin imati ako izabereš tu opciju.


SAVETI:
- Za public admina odaberi opcije: 1 i 2 (ako hoćeš da admin može da čačka i CVAR komande onda mu daj i opciju 3).
- Za CW admina odaberi opcije: 1,2 i 3.
- Ako hoceš da igrač ne bude admin već samo da ima rezervisan slot onda prati celu ovu proceduru ali mu samo daj opciju 4.

NAPOMENA:
- Opciju 5. davaj samo igračima koji će sa tobom voditi server i u koje imaš poverenja jer sa ovim može se doći do RCON passworda i tako se može svašta raditi po serveru pa i ugasiti ga.

NAPOMENA 2:
- Pazi da ne dupliraš ove opcije jer onda admin neće raditi. Znači treba samo po jednom stisnuti na opciju (kao u savetima).
- Ako slučajno pogrešiš, idi na Exit, pa onda na meniju izaberi 2. Resetuj Admin Level, i onda ponovo na 1. Izaberi Admin Level i sada pazi da ne dupliraš opcije.

Kada odabereš željene opcije bez greške, idi na Exit i to te vraća na prethodni meni.


Sada, pre snimanja admina mora da se ukuca njegov password.

Pošto meniji nemaju mogućnost ukucavanja slova, password se kuca preko konzole i to komandom amx_admin_password “password”

Znači sada spustiš konzolu, ukucaš komandu sa passwordom, zatvoriš konzolu, stisnes 4. Snimi admina i admin je snimljen.

Na mom primeru to bi izgledalo ovako:
U konzoli: amx_admin_password “lol”
- ja sam odabrao da password bude lol u primeru a ti ćeš kucati onaj pass koji taj admin hoće.
I kad ukucam komandu za pass u konzolu i kad izaberem Snimi admina onda mi ispiše:

Sada će tog igrača server izbaciti i mora u konzolu da ukuca „setinfo _pw password“ (pazi na razmak izmedju setinfo i _pw) da bi ušao na server i mogao da koristi admin komande (password = ona pass koji si mu kucao preko konzole)

I tako se dalje radi sa svakim novim adminom.

Uklanjanje admina

Ako se neki admin ne pokaže dobar, možes ga ukloniti i sada on ne mora da se nalazi na serveru.

Dakle isto kucaš na say: /admins i na glavnom meniju izaberi 2. Ukloni admina.

Sada će ti se pojaviti spisak svih admina i to po 7 admina po ekranu. Nađi admina kojeg hoćeš da uklonis i stisni broj ispred nicka i admin je uklonjen.


Ja ću u mom primeru stisnuti 7 i admin će biti uklonjen.


NAPOMENE kod skidanja admina:
- Ako ste pre dodali nekog admina koji u nicku ima razmak ("Tag Player") i ako hoćete da ga uklonite, neće moći jer će server prijaviti da je samo Admin Tag uklonjen, tako da ovakav slučaj morate meni prijaviti da ja skinem ili preko ftp ako ga koristite
- Ako ste adminu Player skinuli amx, i posle želite na isti nick da mu date admina, neće moći već morate meni javiti da ga prvo ja za stalno uklonim sa liste pa ga onda tek ponovo dodati


Editovanje admina

Takođe se admin info može editovati i ni za ovu opciju ne treba da je admin na serveru.
Dakle opet se poziva glavni meni na say: /admins i bira se opcija 3. Promeni Admina


Kao što se vidi može da se menja 1. Nick, 2. Password i 3. Admin komande.
Opciju 4. Nemoj da menjaš jer nema potrebe i možes napraviti da admin ne radi.

Klikom na 1. Promeni nick pojaviće se:


Dakle spustiš konzolu, kucaš amx_admin_nick novi nick pa zatvoriš kozolu i klikneš
5. Snimi promene i adminu je nick promenjen.

Klikom na 2. Promeni password pojaviće se poruka:


Dakle spustiš konzolu, kucaš amx_admin_password novi pass pa zatvoriš kozolu i klikneš
5. Snimi promene i adminu je password promenjen i da bi ušao, mora ponovo da kuca
setinfo _pw novi pass (novi pass = password novi koji su sad kucao u kozolu)

Klikom na 3. Promeni admin level pojaviće se meni na Strane 3 ovog uputstva i procedura je ista kao tamo.
Back to top Go down
 
Uputstvo - Dodavanje admina na serveru - /admins
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Uputstvo - AMX MOD X Komande 2
»  Uputstvo- /me/rank/hp... (on,off)
» Uputstvo - AMX MOD X Komande
» Uputstvo - Napravi svoju cs mapu
» UPUTSTVO: custom end round sound

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MIGHTY Gaming :: Counter Strike World :: Counter Strike - Turtorials-
Jump to: